Вучиќ: Бараат да го признаеме Косово за членство во ЕУ, а не нудат ништо

Во интервју за Фајненшал тајмс, српскиот претседател вели дека земјите од регионот не треба да ја молат ЕУ, туку да бараат алтернативи во регионално поврзување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ оцени дека одбивањето на ЕУ за почеток на пристапните преговори со Македонија и Албанија и покрај нивните реформските ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на ЕУ да ја затвори вратата за две балкански држави придонесе за регионот да сфати дека не може да зависи исклучиво од неговите западни соседи, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервјуто за виенскиот дневен весник „Стандард“ говорејќи за решавањето на косовскиот прашање направи паралела со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за австрискиот весник „Стандард“ ја исклучи можноста Белград да го признае Косово во актуелните граници. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според истражувањето на белградското Биро за социјални истражувања (БИРОДИ), 45,5 отсто од српските граѓани сметаат дека членството во ЕУ е најприфатлив ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 232 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 139 | | | веќе видена

Приватниот сектор е важен генератор за економски раст и затоа Владата останува посветена на креирање на соодветни политики како одговор на клучните предизвици ...
сите 155 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски во библиотеката на Парискиот мировен форум даде копија од книгата „Македонија е се што имаме“ од првиот претседател на ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ: Бараат да го признаеме Косово за членство во ЕУ, а не нудат ништо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: