Оставка на заменик-министерот за здравство Асим Муса

Заменик-министерот за здравство Асим Муса се уште не поднел оставка од функцијата, иако пред една недела го најави тоа на прес коференција во Владата, откако ...
| | веќе видена | слични

На ниту еден лекар во државата досега не му е одземена лиценцата поради мито. Иако изминатиот период јавноста слушна за многу примери доктори да земаат пари од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 326 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација во третиот натпревар дојде до првата победа на 27. Светско првенство, а тој триумф над Чиле (32-29) беше доволен за ...
сите 385 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 162 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 170 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 28 | | | веќе видена

Осум илјади „Фајзер" вакцини ќе пристигнат од Србија, најави вчера премиерот Зоран Заев, а министерот за здравство Венко Филипче синоќа изјави дека е можно ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставка на заменик-министерот за здравство Асим Муса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: