Лудовик Орбан номиниран за премиер на Романија

11 копии
2 копии

ЕК го објави својот годишен извештај за Бугарија и Романија. Целта на овој извештај е да се „измери“ колку двете земји напреднале во неопходните реформи на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската комисија денеска на состанок во Стразбур треба да одлучува за извештајот што се однесува на хрватското исполнување на условите за влегување во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Романската премиерка во заминување Виорика Данчила, синоќа на прес конференција изјави дека Лудовик Орбамн, кој од претседателот Клаус Јоханис е предложен за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Поранешната шефица на романската Дирекција за борба против корупцијата, Лаура Ковеси е потврдена за Главен обвинител на Европската унија за измами – соопшти ...
| | веќе видена | слични

Останато

Расте стапката на придонеси од јануари следната година. За пензиско осигурување ќе се уплаќа 18,8% од бруто платата, a за здравствено 7,5%, што е за 1 ...
сите 188 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Ова го потврди и ММФ, кој проектира дека економскиот раст ќе забрза следната година.Фондот истовремено ги поздравува реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 254 | | | веќе видена

Според финансии 170 илјади граѓани чекаат поврат на ДДВ. За јули, август и септември едно лице ќе може да земе максимум 1 800 денари. Министерката за финансии ...
сите 58 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 128 | | | веќе видена

Политиките на Зоран Заев и на картелот на власт се политики без визија и концепт, политиката на политички прогон, притисок, поткуп, корупција, политики кои што ...
сите 233 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лудовик Орбан номиниран за премиер на Романија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: