Обединета албанска опозиција: Венецијанската комисија го собори Рама


Обединетата албанска опозиција го поздрави мислењето на Венецијанската комисија во кое се наведува дека претседателот на државата не го прекршил Уставот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавата на претседателот на Демократската партија на Албанија, Љуљзим Баша, дека со неотварањето на преговорите Европа го одби Еди Рама, а не Албанија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изборната реформа ќе биде усвоена во текот на оваа година, со или без соработка на вонпарламентарната опозицијата, најави албанскиот премиер Еди Рама на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Албанскиот премиер Еди Рама не го прифати барањето на опозицијата за оставка и нови избори, откако Албанија не доби датум за почеток на преговори со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама по средбата што ја одржа со претседателството на неговата Социјалистичка партија (ПС) Рама ја обвини опозицијата дека се обидува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Најголемата политичка сила во Албанија, Демократската партија (ПД) побара спроведување предвремени парламентарни избори, исто како и во Македонија. Лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Претстедателството на Социјалистичката партија на Албанија, изутринава одржа состанок. Албанскиот премиер Еди Рама самиот даде детали од овој состанок. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сè уште не е решено дали во основните училишта ќе профунционира целодневен престој за децата кои физички ќе посетуваат настава. Комисијата за заразни болести ...
сите 136 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 153 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 138 | | | веќе видена

Директорот на Клиниката за токсикологија, д-р. Нико Беќаровски со пост на Фејсбук реагираше за нападот што се случи врз негов колега од страна на 32-годишен ...
сите 51 | | | веќе видена

Во грчкиот парламент влегоа во процедура меморандумот за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ; меморандумот за формирање на ...
сите 239 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска, по повод барањето на претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски до Вселенскиот ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обединета албанска опозиција: Венецијанската комисија го собори Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: