МВР понеделнички имале полни раце работа: Напишани еден куп казни

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека тројца возачи управувале возила со брзина поголема ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

СВР Штип, во периодот од 14.10. до 20.10.2019 спроведе засилена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.Притоа, било ...
| | веќе видена | слични

Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот Апелациски суд го објави решението за пуштањето од притворот во Шутка на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. - ...
сите 305 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 150 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради ...
сите 67 | | | веќе видена

На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
сите 93 | | | веќе видена

Најдобрите фудбалери ги завршија квалификациите на „историското“ трето место и веќе се фокусираат на новите настапи во Лигата на нации, иако до нив има уште ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР понеделнички имале полни раце работа: Напишани еден куп казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: