Ди Мајо: Италија ќе го преиспита односот со Турција


4 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предупреди дека офанзивата во северна Сирија ќе продолжи уште порешително, доколку Курдите не се повлечат до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го отфрли предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон да биде продолжено примирјето на северот на Сирија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потсетуваме, Ердоган ги запра сите воени активности по разговорот со потпретседателот на САД Мајк Пенс, а договорот вклучува и повлекување на сите курдски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да употреби воена сила ако биде потребно, изјави државниот секретар Мајк Помпео. Кризата се создаде по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународните санкции или закани со санкции нема да ја присилат Турција да ја спречи својата афанзиваво северна Сирија, зјави турскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 158 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Ево Моралес, претседателот на Боливија кој деновиве поднесе оставка, вчера пристигна во Мексико каде што доби азил. На аеродромот беше пречекан на аеродромот ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ди Мајо: Италија ќе го преиспита односот со Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: