Конфликтите и климатските промени поттикнуваат глад во светот

6 копии

Германската влада планира да ги зголеми даноците на летовите со авиони на кратки релации на 74 проценти во рамките на мерките за борба против климатските ...
| | веќе видена | слични

Само што е постигнат нов успех во напорите за преминување на обновлива енергија. Во третата четвртина од оваа година Обединетото Кралство генерирало повеќе ...
| | веќе видена | слични

Сметките струја треба да пораснат за 43% на светско ниво во следната деценија ако сакаме да имаме какви било шанси за справување со климатските промени, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, најави дека нема да се кандидира во случај на вонреден конгрес, а, од друга страна, кажа дека нема да се повлече додека „мафијата не ...
сите 558 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конфликтите и климатските промени поттикнуваат глад во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: