„Медена земја“номинаран за наградата „Избор на критиката“ во повеќе категории

„Медена земја“ со победа во три категории на почетокот од годинава триумфираше на филмскиот фестивал „Санденс“, а е во трка и за најдобар документарец на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Со интерактивната содржина на третиот ИФФС, за првпат на фестивалот на посетителите им се нуди увид во виртуелната реалност и најактуелните иновативни техники ...
| | веќе видена | слични

Третото издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје, што од 31 октомври до 2 ноември ќе се одржи во Кино Култура, погледот го вперува „Кон ...
| | веќе видена | слични

Од 31 октомври до 2 ноември во кино Култура под мотото „Кон дигиталното“ ќе се одржува третото издание на Истражувачкиот филмски фестивал – Скопје. Годинешниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Филмот „Господ постои, нејзиното име е Петрунија” на Теона Стругар-Митевска изминатиот викенд се закити со уште три престижни награди. На штотуку завршениот ...
| | веќе видена | слични

– Фестивалот се одвива во Гданск, Полска и е поддржан од Европската комисија. Главната награда која ја освои Петрунија е парична во вредност од седум илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 86 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Медена земја“номинаран за наградата „Избор на критиката“ во повеќе категории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: