Курдите го возвраќаат ударот: Ја вратија контролата во еден град и продолжуваат да напредуваат!


Курдските единици за заштита на народот ја презедоа контролата над Рас Ал-Аин после големата контра-офанзива откако градот беше заземен од турските сили на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сирискиот претседател Башар ал-Асад денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го нарече „крадец“.Асад изјавата ја даде при првата посета на делови од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии
8 копии

Турската војска денеска воспостави контрола над сирискиот пограничен град Рас ал-Ајин, пренесуваат странските медиуми. Турските трупи и опозициските единици ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На социјалните мрежи се појавија снимки од деца во Сирија кои на себе имаат големи изгореници и рани, јавуваат светските меидуми. Како што тврдат локалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 382 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 388 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 362 | | | веќе видена

Уште во февруари, кога пандемијата на коронавирус брзо се рашири, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди за поплава од дезинформации и лажни вести ...
сите 353 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 162 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека за него можеби ќе биде тешко да ги изнесе обвинувањата пред Врховниот суд за изборна измама за ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курдите го возвраќаат ударот: Ја вратија контролата во еден град и продолжуваат да напредуваат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: