(Видео) Го влечеле градоначалникот со камион затоа што не го исполнил ветувањето дека ќе им го поправи патот


Жителите од градот Санта Рита во сојузната држава Чиапас во Мексико, го врзале градоначалникот Хорхе Луис Ескандо Хернандез за камион и го влечеле низ ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Неколку стотици приврзаници на независноста на Каталонија синоќа повторно, по седми пат, протестираа на улиците на Барселона поради неодамнешната пресуда на ...
| | веќе видена | слични

Десетици илјади поддржувачи на идејата за независност на Каталонија излегоа веќе седми ден по ред на улиците на Барселона, протестирајќи поради пресудата на ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата во Каталонија се вжештува, а тоа го покажува и видеото во кое еден полицаец во цивилка успеа да спаси припадничка на шпанските специјални полициски ...
| | веќе видена | слични

Гвардиола не се штедеше на критики до Шпанија по најновите случувања во однос на актуелното прашање со независноста на Каталонија, тој посочи дека таа држава ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв план, ...
сите 532 | | | веќе видена

Владата го жртвува развојот на државата заради поткуп на гласачите, вели професор Трајко Славески, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во неделното ...
сите 315 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 184 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

„Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Северна Македонија и Албанија за граѓаните на тие ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 139 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија претрпе минимален пораз од 2:1 на гостувањето кај Австрија во Виена, во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Го влечеле градоначалникот со камион затоа што не го исполнил ветувањето дека ќе им го поправи патот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: