Ретка фотографија: Како изгледал Никола Тесла на смрттна постела

Учесникот во реалното шоу „Задруга 3“ Стефан Кариќ живее во вила во населбата Ѕвездари со својот татко Осман Кариќ и неговата понежна половина, сопругата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 536 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 304 | | | веќе видена

Навистина постојат многу предизвици на модерното време. Земји се среќаваат со природни катастрофи, земјотреси, болести и зарази. Светот се соочува со КОВИД-19 ...
сите 208 | | | веќе видена

Под посебни услови поради пандемијата во земјава денеска се одбележува 23 октомври - денот на македонската револуционерна борба. Со честитки и од државниот врв ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ретка фотографија: Како изгледал Никола Тесла на смрттна постела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: