ИКТ компаниите прават голем исчекор напред со приклучување кон професионалните пензиски шеми

2 копии

Моќта и ефектите од работата на ИКТ секторот и компаниите во него сé повеќе расте и се зголемува. Како што се одвива дигитализацијата на македонските компании, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешни услови евидентно е дека луѓето живеат подолго и поздраво, така што, со оглед дека се продолжува животниот век, ќе им требаат повеќе ресурси за да ...
| | веќе видена | слични

Секој си го живее својот сон и не треба да се откажува од ништо што го чини радосен. Стареењето може да биде и радост, да донесе извесна слобода за човек, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 265 | | | веќе видена

-Утрово во 06:15 часот  на  булeварот „Октомвриска револуција" во Куманово, 22-годишниот Ј.Ф. oд Куманово, управувајќи патничко возило „шкода ...
сите 438 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 165 | | | веќе видена

Во интревју за Економист, Макрон потврдува дека „сите во ЕУ биле за преговори" со Македонија. Целиот западен демократски свет порача дека Северна Македонија ...
сите 134 | | | веќе видена

Министерот за образование и наука, Арбр Адеми соопшти дека со СОНК е постигнат договор, платите во основното, средното и високото образование да биде покачена ...
сите 143 | | | веќе видена

Претстојниов викенд на програмата се натпреварите од 12 коло во англиската Премиерлига, за над седум милиони натпреварувачи во „Фантази Премиерлигата“ тоа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИКТ компаниите прават голем исчекор напред со приклучување кон професионалните пензиски шеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: