НЕИЗВЕСНО ДО САМИОТ КРАЈ: Франција нема да ни стави вето, само сака реформи во ЕУ


Каква одлука ќе слушне Македонија е сеуште неизвесно а така веројатно ќе остане и до крај. Пред останокот на Советот за општи работи на ЕУ во Луксембург на кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ЕУ цврсто им вети на Северна Македонија и на Албанија дека ќе ги отворат пристапните преговори и го прекрши тоа ветување. Политичарите на тие земји се ...
| | веќе видена | слични

Флоријан Бибер, професор на Универзитетот во Грац изјави дека не е сосема јасно што ја мотивира Франција и претседателот Емануел Макрон, да го одбие отворањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Примерот со Северна Македонија, на која не и беше одобрен почетокот на преговорите за пристапување во Европската Унија, покажува зошто целосното стопирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Примерот со Северна Македонија на која не и одобрен почеток на преговорите за членство во ЕУ, покажува зошто целосното запирање на проширувањето на ЕУ би ...
| | веќе видена | слични

-Не е целосно јасно што ги мотивирало Франција и Макрон да ја одбијат Македонија и Албанија во проширувањето на Европската унија на последниот самит- истакнува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Примерот со Македонија на која не ѝ бешр одобрен почеток на преговорите за членство во ЕУ, покажува зошто целосното запирање на проширувањето на ЕУ би ...
| | веќе видена | слични

Причината за недобивање на датумот не е во Северна Македонија, уште еднаш повтори премиерот Зоран Заев во вчерашното , истакнувајќи дека и самиот Макрон во ...
| | веќе видена | слични

– Проширувањето на ЕУ не е премногу популарно. На некои нови членки, пред се на Романија и Бугарија, на почетокот им недостигаше зрелост за Унијата, а Полска и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка ситуација во нашата држава во пресрет на изборите била темата на денешната средба на премиерот Зоран Заев со шефот на Мисијата на ОБСЕ во ...
сите 802 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот Заев вечерва на националната телевизија одговараше на прашања на  новинари и уредници од повеќе медиуми, во емисија посветена на буџетот за наредната ...
сите 155 | | | веќе видена

Излегоа официјалните состави за вечерашниот дуел меѓу Македонија и Израел. Македонската селекција стартува со оние 11 кои „Спортмедиа“ ги најави уште пред ...
сите 338 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕИЗВЕСНО ДО САМИОТ КРАЈ: Франција нема да ни стави вето, само сака реформи во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: