Полицаецот кој уби жена во САД обвинет е за убиство


Полициската бруталност е голем проблем во САД, а сега во главен фокус на јавноста е снимката и потерата по еден тинејџер (18). Момчето го возело автомобилто на ...
| | веќе видена | слични

Полициската бруталност е голем проблем во Америка, а сега во јавноста се појави снимка од потера по еден тинејџер која предизвика негофување во јавноста. Момче ...
| | веќе видена | слични

Даниел Ханам (32) од Велика Британија е обвинет за провала во продавница, обид за киднапирање и обид за убиство на два полицајци во јануари оваа година. Тој ...
| | веќе видена | слични

Во строгиот центар на Нови Пазар, среде бел ден, Емир Х. направил полукружно свртување со возилото, затоа што го воочил Амин Старчанин паркиран во приватно ...
| | веќе видена | слични

Жената која се преселила во Форт Ворт во Тексас за да се грижи за својата мајка во рацете држела пиштол, недолго откако полицаец низ прозор пукал и ја убил, ...
| | веќе видена | слични

Тој ја застрела 28- годишната Џеферсон преку прозорец, откако сосед повикал полиција да пријави дека влезната врата на нејзината куќа била отворена Полицаецот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е ...
сите 185 | | | веќе видена

Би било порешно доколку Заев и Борисов во престојниот период потпишаат нова декларација на желби како што е договорот за добрососедство од 2017та вели ...
сите 395 | | | веќе видена

Пол Гаскоњ го сподели своето искуство со Диего Марадона, Англичанецот раскажа како двајцата малку пијани се појавиле на пријателски натпревар помеѓу Севиља и ...
сите 291 | | | веќе видена

Денес во 18 часот започнува натпартискиот протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет.Протестот кој ќе го пренесуваме ќе ...
сите 231 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 94 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека телефонски разговарал со неговиот руски колега Владимир Путин за прашањето за увоз на руски вакцини против ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаецот кој уби жена во САД обвинет е за убиство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: