Басистката Андреа Мирческа е најдобар млад џез музичар


9 копии

Од вечерва па па се’ до 20-ти октомври, ќе се одржи 38-то издание на еден од нашите најубави и најреномирани музички фестивали. Скопскиот џез фестивал е симбол ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Басистката Андреа Мирческа е добитник на годинешната награда за најдобар млад џез-музичар „Златен орикс“, доделена од „Катар ервејс“ како дел од Скопскиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Басистката Андреа Мирческа ја доби наградата за најдобар млад џез-музичар „Златен орикс“ што ја доделува „Катар ервејс“ – авиокомпанија поддржувач на Скопскиот ...
| | веќе видена | слични

Басистката е првата женска победничка на престижната наградаСКОПЈЕ, Северна Македонија – Андреа Мирческа е првата жена добитник на наградата Golden Oryx од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев ја отвори седницата со централната точка на дневниот ред: Информација за состојбите и извршените посети во општините ...
сите 147 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Басистката Андреа Мирческа е најдобар млад џез музичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: