УТРИНСКИ ФОКУС: Зошто посегна по мито заменик министерот Муса


На ниту еден лекар во државата досега не му е одземена лиценцата поради мито. Иако изминатиот период јавноста слушна за многу примери доктори да земаат пари од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Заменик министерот за здравство Асим Муса си поднесе оставка по објавената снимка на која се гледа како зема пари од пациент од Албанија за операција. -Донесов ...
| | веќе видена | слични

Заменик министерот за здравство се повлече од функцијата. Оставката на Асим Муса доаѓа откако албански новинари објавија видео во кое тврдат дека заменикот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Асим Муса поради 50 евра ја напушти политиката и се врати на урологијата и на медицината во која е 23 години. Албанската телевизија Топ Ченел објави видео во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Мицевски, координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека најголемата опозициска партија ќе направи кворум со присуство, но ќе гласа ...
сите 266 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 175 | | | веќе видена

Директорот на ГОБ „8 Септември“, д-р. Христијан Костов, во денешната емисија на ТВ 24, „Студио 10„ изјави дека ако се преполнат болниците со пациенти болни од ...
сите 428 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 163 | | | веќе видена

Две наставнички и 15 деца од кавадаречко училиште се во изолација, откако седумгодишен ученик добил позитивен резултат на Ковид-19 тест. Информацијата за МИА ...
сите 172 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен пратеник во Собранието на Република ...
сите 239 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Зошто посегна по мито заменик министерот Муса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: