Дали имате право на нова врска и како да ги запознаете децата со својот партнер?

Една од најголемите дилеми на разведените и самохрани родители е дали, како и кога да ги запознаат децата со својот нов партнер или партнерка. Притоа, ...
| | веќе видена | слични

 Светот се состои од убава природа, уметност, храна и низа други нешта. Постојат толку многу работи што треба да ги цениме и доживееме. Оние што можат да ...
| | веќе видена | слични

Баба Ванѓа предвидела многу лоши сценарија и катастрофи, но за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен и дека брзо ќе се збогати. Се работи за Девицата ...
| | веќе видена | слични

29-годишниот Тед Гондер е татко на три деца. На 24 години не ни сонувал дека за краток рок, заедно со сопругата Франциска ќе основаат петчлено семејство, а за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До сега во Тетово и регионот само во инфраструктурата завршивме проекти во вредност од преку 5 милиони евра, а во фаза на реализација се проекти во вредност од ...
сите 116 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали имате право на нова врска и како да ги запознаете децата со својот партнер?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: