Лејкерс подобри од Голден Стејт во претсезонски контролен натпревар


Во пријателски дуел на два поранешни НБА шампиони, ноќта понеделник кон вторник, Лос Анџелес лејкерс го совлада Голден Стејт вориорс со 104:98. „Езерџиите“ ги ...
| | веќе видена | слични

Во среда наутро почнува новата сезона во НБА лигата која ќе биде отворена со дуелот меѓу актуелниот шампион Торонто Репторс и Њу Орлеанс Пеликанс, но далеку ...
| | веќе видена | слични

За време на предсезонските средби во НБА лигата, се чини никогаш не е досадно. Новиот ростер на Далас годинава има огромен потенцијал, а дел од ѕвездите се ...
| | веќе видена | слични

Бобан Марјановиќ новата сезона ќе ја започне како член на Далас Маверикс, а ако се суди според видетата кои ни пристигнуваат, Србинот екстремно брзо се зближи ...
| | веќе видена | слични

Лука Дончиќ сигурно ќе биде еден од главните ѕвезди во новата сезона од НБА лигата. Словенецот секогаш е во центарот на вниманието кога е на теренот, а овојпат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Британскиот кошаркар, Луол Денг потпиша еднодневен договор со Чикаго и замина во пензија што значи дека кариерата ја завршува за франшизата од каде што почна ...
| | веќе видена | слични

Далас го преслуша Лос Анџелес Клиперс на гостински терен со 87:102 во натпревар во кој брилјираа Лука Дончиќ, Џексон и Порѕингис, со тоа што јавноста во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, се сретна со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која.На состанокот е разговарано за актуелната политичка ситуација ...
сите 268 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерс подобри од Голден Стејт во претсезонски контролен натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: