ГЛАДТА ЈА ПЛАТИЈА СО СУСПЕНЗИЈА: Како избега а како го фатија затвореникот од комбето

„Урнебесна сцена во Македонија-Затвореник го искористи гладот и им избега на полицијаците“ ...вакви и слични наслови ги обиколија медиумите во соседството ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 20.10.2019 во 15.40 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.К., делегат на фудбалскиот натпревар на игралиштето кај „Цементара“ помеѓу екипите на ФК Кул ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во 20.34 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на бул.„Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. Полициски службеници излегле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општа тепачка на третолигашки фудбалски натпревар попладнево во Скопје. Битката за бодови на игралиштето на Цементарница во Кисела Вода меѓу екипите на Кул ...
| | веќе видена | слични

Делегат на фудбалскиот натпревар меѓу скопските екипи ФК „Кул здравје“ и ФК „Илинден“ кој се играл на игралиштето кај „Цементара“ вчера попладне, во полиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЛАДТА ЈА ПЛАТИЈА СО СУСПЕНЗИЈА: Како избега а како го фатија затвореникот од комбето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: