Алексовска: Притисокот на општеството влијае на развојот на компаниите

Генерално, политиката е премногу присутна во нашето секојдневие, не само во економијата, туку и во секојдневниот живот на обичниот граѓанин. Целото општество ...
| | веќе видена | слични

Со првиот јавен повик имавме сериозен предизвик. Реакцијата на јавноста беше сосема оправдана во контекст на исклучителното ниско ниво на довербата, вели во ...
| | веќе видена | слични

Соработката помеѓу Универзитетот „Гоце Делчев“ и компанијата „Икс фактор акцелератор“ од Велес влезе во нова фаза, која подразбира конкретизирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Технолошкиот парк на Универзитетот на Југоисточна Европа во Тетово стана атрактивно место за дипломираните студенти и за сите они кои имаат идеи и сакаат да ...
| | веќе видена | слични

„Стручно образование и обука за сите – вештини за живот“ беше темата на 4-тиот по ред настан - Недела на стручни вештини, што се одржа во Хелсинки, Финска, од ...
| | веќе видена | слични

Соработката помеѓу универзитетите и компаниите не само што е корисна, туку претставува премостување на празнината што постои помеѓу факултетското образование и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На што и како ќе се трошат тие дополнителни 15 милиони евра е нејасно, исто како што е нејасно каде завршуваат и другите пари од задолжувањето. Иако нивото на ...
сите 359 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 267 | | | веќе видена

Апелацискиот суд во Скопје денеска ќе одржи итен колегум по најавите на јавната обвинителка Вилма Рускоска дека ќе покрене финансиска истрага против судиите ...
сите 257 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 289 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонските репрезентативци, онака како што посакуваа, со триумф над Израел и пласман на третата позиција на табелата во групата ги завршија квалификациите за ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алексовска: Притисокот на општеството влијае на развојот на компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: