Путин: Соработката помеѓу Москва и Ријад е клучна за Блискиот Исток и Северна Африка


Рускиот претседател Владимир Путин на средната со саудискиот крал Салман бин Абдулазиз ал Сауд, истакна дека соработката помеѓу Москва и Ријад е клучен елемент ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Рускиот претседател Владимир Путин е во службена посета на Саудиска Арабија, каде беше пречекан со сите почести. Свечениот дочек во палатата на саудискиот крал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Соработката помеѓу Москва и Ријад е клучна за Блискиот Исток и Северна Африка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: