Ерупција на протести во Барселона: десетици повредени во судири со полицијата


Специјални полициски единици се судрија со демонстранти пред аеродромот во Барселона, откако Врховниот суд им пресуди долгогодишни затворски казни на 12 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Со ова не сакам никого да навредам, ниту некого да повредам. Ова е мој начин за протестирање во град кој е уништен. Знам дека ова многу нема добро да го ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Неколку стотици приврзаници на независноста на Каталонија синоќа повторно, по седми пат, протестираа на улиците на Барселона поради неодамнешната пресуда на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шпанскиот привремен премиер Педро Санчез денеска беше во посета на Барселона по повеќедневните протести во таа област, но одби да се сретне со лидерите кои се ...
| | веќе видена | слични

Шпанка објави бизарно видео на социјалната мрежа Инстаграм на кое се гледа како тверка додека околу неа гори оган за време на масовните демонстрации и нереди ...
| | веќе видена | слични

Десетици илјади поддржувачи на идејата за независност на Каталонија излегоа веќе седми ден по ред на улиците на Барселона, протестирајќи поради пресудата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 236 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 94 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во поголемите градови како Штип, Прилеп, Велес, Кавадарци, а убедливо водат и во Аеродром, Кисела Вода, Охрид, Битола, Ѓорче Петров, ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерупција на протести во Барселона: десетици повредени во судири со полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: