Царината ќе ја засили контролата на стоката која се внесува од други земји


Ќе се скенираат сите пратки кои стигаат во земјава. Веќе проверката нема да се врши рачно. Царината ќе ја засили контролата на стоката која се внесува од дргуи ...
| | веќе видена | слични

Целосно укинување на законот за пазари. Со исто барање настапуваат и организаторите на пазари и пазарџиите. Овој закон на почетокот на годината ги дигна ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 24 години, Бранислав својата фамилија ја прехранува од неговата тезга на зелениот скопски пазар. Денес е пензионер, а неговите денови тука се ...
| | веќе видена | слични

Метеж, полни тезги со овошје и зеленчук, купувачи и продавачи е сликата што денеска може да се види на пазарите. Но, пазарџиите стравуваат, велат дека ако не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Организаторите на пазари бараат да се укине законот за трговија на зелените пазари. Велат дека овој закон за пазарџиите наметнува давачки кои ги нема во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора на Македонија бара целосно да се укине Законот за трговија на зелените пазари, или пак да се интервенира со измени на останатите закони што ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јануари наредната година треба да почне да се применува Законот за трговија зелените пазари чија примена беше одложена откако на почетокот на годинава ...
| | веќе видена | слични

Одложената примена на Законот донесена во февруари годинава истекува за два месеца. Со неговото стапување во сила, според комората, закупците на тезги би биле ...
| | веќе видена | слични

Останато

По силните реакции во јавноста откако се случи инцидент во „Охис“ претставници на иницијативата 02 во дебатните емисии констатираа дека многу прашања останаа ...
сите 250 | | | веќе видена

На прав пат сме! Ги покачуваме пензиите со најголемиот износ во последните 20 години – од 700 до 730 денари почнувајќи од јануари 2020 година. Заедно со ...
сите 224 | | | веќе видена

Пратеникот на американскиот претседател Доналд Трамп, за разговорите меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел, вели дека само со присуство на сите регионални ...
сите 399 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 72 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царината ќе ја засили контролата на стоката која се внесува од други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: