Царината ќе ја засили контролата на стоката која се внесува од други земји


Ќе се скенираат сите пратки кои стигаат во земјава. Веќе проверката нема да се врши рачно. Царината ќе ја засили контролата на стоката која се внесува од дргуи ...
| | веќе видена | слични

Целосно укинување на законот за пазари. Со исто барање настапуваат и организаторите на пазари и пазарџиите. Овој закон на почетокот на годината ги дигна ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 24 години, Бранислав својата фамилија ја прехранува од неговата тезга на зелениот скопски пазар. Денес е пензионер, а неговите денови тука се ...
| | веќе видена | слични

Метеж, полни тезги со овошје и зеленчук, купувачи и продавачи е сликата што денеска може да се види на пазарите. Но, пазарџиите стравуваат, велат дека ако не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Организаторите на пазари бараат да се укине законот за трговија на зелените пазари. Велат дека овој закон за пазарџиите наметнува давачки кои ги нема во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Стопанската комора на Македонија бара целосно да се укине Законот за трговија на зелените пазари, или пак да се интервенира со измени на останатите закони што ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јануари наредната година треба да почне да се применува Законот за трговија зелените пазари чија примена беше одложена откако на почетокот на годинава ...
| | веќе видена | слични

Одложената примена на Законот донесена во февруари годинава истекува за два месеца. Со неговото стапување во сила, според комората, закупците на тезги би биле ...
| | веќе видена | слични

Останато

"Не невреме, туку земјотрес со јачина од 9 степени предизвика ова интервју во Република Северна Македонија. Такво обединување на длабоката држава, за кое и ...
сите 530 | | | веќе видена

Експерти од Американската медицинска асоцијација ги наведоа непосакуваните ефекти од вакцината против коронавирусот на американските компании „Модерна“ и ...
сите 330 | | | веќе видена

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ обвини дека Владата предлага, како што вели, партиски наместо граѓански буџет и посочи дека за предлог-буџетот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Фудбалерите на Наполи ја пречекаа Ријека во Лигата на Европа во најтажниот натпревар некогаш одигран во градот под Везув, по смртта на иконата на клубот Диего ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја напушти Белата куќа доколку Изборниот колеџ потврди дека Џо Бајден победил на изборите. Инаугурацијата на 46 ...
сите 180 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир.Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царината ќе ја засили контролата на стоката која се внесува од други земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: