ЕУ за забрана на извоз на оружје за Турција


6 копии
3 копии

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш го поздравува секој напор со цел деескалација на ситуацијата во североисточна Сирија и заштита на цивилите, изјави ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска ги упати апел до партнерите од Европска Унија да се обединат и да ја осудат турската инвазија во северниот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Советот за безбедност на Обединети нации денеска изрази загриженост поради опасноста од влошување на хуманитарната ситуација во североисточна Сирија и ...
| | веќе видена | слични

Хуманитарната организација соопшти дека е принудена да ги напушти градовите Аин Иса и Ал-Хол поради исклучително насилната ситуација, како и прифатниот центар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ за забрана на извоз на оружје за Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: