„11 ОКТОМВРИ“ ПРОСЛАВЕН И ВО СЛОВЕНИЈА: Повеќе Македонци на прославата во Љубљана отколку на собирите во Македонија

Македонското културно друштво во Љубљана „Македонија“ организираше прослава на празникот „11 Октомври“ на која, според присутните, се одзвале најмалку 250 ...
| | веќе видена | слични

Останато

„СДСМ вчера го одржа 25. Конгрес, кој за првпат се одржа дигитално, на далечина со што се испочитуваа мерките и задолженијата за заштита од коронавирусот.Со ...
сите 137 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 119 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот е во налет, како кај нас, така и во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„11 ОКТОМВРИ“ ПРОСЛАВЕН И ВО СЛОВЕНИЈА: Повеќе Македонци на прославата во Љубљана отколку на собирите во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: