Герила акција во Скопје: Велосипедска патека?

Од скопската зоолошка градина информираат дека забрзано се работи на изградбата на живеалиштата за пингвини и фламинга во Зоо Скопје. Како што додаваат оттаму, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Извештајот на Водовод за 2018 година се наведува дека дури една третина од пивката вода која влегла во водоводните цевки истекла некаде по патот. Тоа не е ...
| | веќе видена | слични

На крајот на улица Македонија, во строгиот центар на Скопје, вчера минувачите биле сведоци на сечење на дрво. Како што јавија домашните медиуми, МВР наредило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Скопската зоолошка градина информираат дека отсега слики од животните од ЗОО Скопје ќе разубавуваат илјадници домови ширум светот. Имено, на „ICanvas“ - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ФОТО: ФАКТОР Полицијата си ја врши својата работа. Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка ...
сите 400 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 179 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал рускиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Герила акција во Скопје: Велосипедска патека?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: