Џерард се отвори: Секако дека би сакал да играм за Клоп, макар 10-15 минути, но…


2 копии

Напаѓачот на Астон вила, Бразилецот Весли вели дека настапите во Премиер лигата се „послатки“ откако во неговиот живот помина толку многу пречки за да стигне ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот голгетер Весли Мораеш летово за 25 милиони се пресели од редовите на Клуб Бриж во Астон Вила. Уште од првиот натпревар ги воодушеви навивачите на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот напаѓач на Астон Вила преживеа многу тешки моменти во раната младост. Неговиот татко почина од тумор на мозокот, кога имаше само девет години. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Астон Вила доби одличен напаѓач во името на Весли Мораес кој ова лето стигна во клубот од редовите на Бриж. Сепак, патот на 22 годишниот напаѓач на клубот од ...
| | веќе видена | слични

Сезонава премиерлигашите потрошија еден куп пари на засилувања. Стандардно, трошеа гигантите (Сити, Јунајтед, Арсенал), но и еден клуб кој необично застана ...
| | веќе видена | слични

Весли Мораес, напаѓачот на Астон вила, ја има една од најинтересните приказни за тоа што сè морал да помине пред да стигне на врвно ниво и да игра во Премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 224 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Жителите на Боливија трпат за леб поради протестите. Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин, поради протестите ...
сите 257 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Двајца од тројца граѓани не ги скенираат фискалните сметки. Според анкетата која за Детектор ја спроведе Институтот за политички истражувања Скопје, 64,1 отсто ...
сите 20 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џерард се отвори: Секако дека би сакал да играм за Клоп, макар 10-15 минути, но…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: