Вице и Трајче Заеви ѝ должат на државата повеќе од 400 илјади евра


9 копии

Зоран Заев и СДСМ среде трагедијата со отворање на македонската интеграција за почеток на преговори во ЕУ, туркаат закон за дроги, туркаат закон и се грижат за ...
| | веќе видена | слични

За Зоран Заев поважен е Законот за дроги за да спечалат семејните фирми во Свети Николе, Карбинци и во Валандово, отколку македонските евроинтеграциите. Уште ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Замислете компанија која што не би била блиска до власта и зад себе нема политички функционер, како што е Зоран Заев, колку даночни инспектори досега, колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирмите на семејството Заеви, во 2018 година прокнижиле приходи од над 56 милиони евра. За ова, вчера говореа и од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот Наум ...
| | веќе видена | слични
10 копии

-Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби во вчерашното гостување на ТВ21 рече функционерите на ДУИ заслужиле да бидат казнети за неносење маски ...
сите 234 | | | веќе видена

Работната група на владата ќе ги разгледа коментарите кои пристигнаа од Бугарија на македонскиот акциски план, по што ќе биде изградена јасна позиција, вели за ...
сите 426 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 238 | | | веќе видена

Пронајдена е една од двете црни кутии на патничкиот авион што се урна во морето по полетувањето од Џакарта. – Пронајден е ФДР (снимач на податоци за летот) – ...
сите 133 | | | веќе видена

Пролетните температури во јануари забрзано го стопија снегот на Баба Планина над Битола, а обилните врнежи дожд дополнително придонесоа да надојдат планинските ...
сите 193 | | | веќе видена

За првпат по минатонеделните немири во Конгресот на САД, претседателот Доналд Трамп денеска треба да се појави во јавност, и тоа во Тексас, во посета на ...
сите 340 | | | веќе видена

Групата за теорија на заговор позната како QAnon ја зголеми популарноста во последните месеци. Таа се прошири од таблите за пораки до мејнстрим платформите и ...
сите 97 | | | веќе видена

Колективен имунитет на коронавирусот нема да се постигне оваа година, иако вакцините почнаа да се дистрибуираат во многу земји, предупреди Светската ...
сите 431 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вице и Трајче Заеви ѝ должат на државата повеќе од 400 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: