Заев за ПОРАЧКИТЕ НА РАДМИЛА ВО ДИК: Се покажува разликата со нашите политички опоненти

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред да почне судењето, судијката Кижевска рече дека на денешното рочиште ќе има само завршни зборови, а пресудата ќе биде донесена друг ден, меѓутоа поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денешното судско рочиште за Шекерим Ахмети, познат како Ел Чека, што се води во Судот во Кичево е одложено, бидејќи неговата одбрана побара да се изземе ...
| | веќе видена | слични

Судењето за кичевскиот „бомбаш“ Шекерим Ахмеди, познат как Ел Чека, во судот во Кичево се одложи затоа што неговата одбрана бара да се изземе судијката Билјана ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку минути започна најавениот протест пред кичевскиот суд против казната на Ел Чека. Десетици приврзаници стојат пред кичевскиот суд со транспаренти ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, на новинарското прашање дали ќе понесе политичка одговорност по објавување на новата „бомба“ од Ел Чека , нагласи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во овој момент не гледаме основи за покренување на дисциплинска одговорност на јавниот обвинител, но ќе почекаме да видиме што ќе заклучи Советот на јавни ...
сите 343 | | | веќе видена

Писмото на шесте земји испратено минатата недела до Европската Комисија во кое се бара почеток на преговорите со Албанија и Македонија во март 2020-та се ...
сите 339 | | | веќе видена

На 14.ноември го одбила барањето за нејзино пуштање со гаранција од три стана, за на 19 номеври да одлучи да го прифати барањето за замена на затворскиот со ...
сите 124 | | | веќе видена

Мора да се бараат начини да профункционира отчетноста и одговорноста во рамки на судството. Корумпиран судија на сите прави штета, подобро е да го нема, ...
сите 110 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со заменик-координатор на пратеничката група на ЦДУ/ЦСУ, Торстен Фреи. На средбата се ...
сите 302 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Освен што се покажа дека едно зборува дома, а друго надвор, Мицкоски доживеа дебакл на клучните стратешки теми. Со првата резолуција ЕПП заклучи дека ЕУ со ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерката за правда во интервју за „Макфакс“ рече дека со идејата за проверката во правосудството нема да биде опфатено само испитување имот на судии и ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за ПОРАЧКИТЕ НА РАДМИЛА ВО ДИК: Се покажува разликата со нашите политички опоненти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: