ЦВЕТАНОВА: Кажете му на Димитров да не оди во Брисел по датум, прави само дополнителен арч

Поранешната министерка Ганка Цветанова вели дека жали поради тоа што Македонија нема да добие датум за преговори и порачува министерот за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во денешното обраќање до македонската нација, претседателот Стево Пендаровски повика на обединување на Македонија. На ова, професорката Ганка Цветанова му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова му наброи низа услови на претседателот Стево Пендаровски пред да почне обединувањето на кое повика тој по ...
| | веќе видена | слични

Вчера и денеска гори социјалната мрежа твитер откако Македонија не доби датум за почеток на преговорите со Европската унија. Имено, откако премиерот неколку ...
| | веќе видена | слични

Некогашната министерка за култура Ганка Цветанова со жестока објава на Твитер во врска со датумот за почеток на преговори со Европа унија. „Кажете му на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Штитениците и персоналот на домовите за стари лица ќе бидат први вакцинирани против коронавирус во Шпанија, изјави министерот за здравство Салвадор Ила, ...
сите 570 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 256 | | | веќе видена

Сето ова е дел од предизборна кампања во Албанија, тврди вицепремиерот Груби негирајќи дека е повикан во какво било својство од Хашкото обвинителство во врска ...
сите 57 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Поранешниот легендарен холандски фудбалер, Марко Ван Бастен упати жестоки зборови кон фудбалерите на Барселона, Лионел Меси и Антоан Гризман. Офанзивците на ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦВЕТАНОВА: Кажете му на Димитров да не оди во Брисел по датум, прави само дополнителен арч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: