Во Охрид денес претежно сончево време со температура до 24. степени


22 копии
2 копии

Метеоролошкиот сервис „AccuWeather“ објави долгорочна прогноза за претстојната зима. Додека за подрачјата на Велика Британија, Скандинавија и остатокот од ...
| | веќе видена | слични

Службата за временските услови AccuWeather објави на својата веб-страница долгорочна прогноза за претстојната зима. Додека се очекуваат силни бури за Велика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неделата што измина помина во знакот на сончева и невообичаено топла каде во најтоплите региони од државава температурите на воздухот се искачија и до 31 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Охрид денес претежно сончево време со температура до 24. степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: