Канцеларката одлучи: Германија ќе ја одобри 5G мрежната опрема на Huawei

Потпретседателот на кинеската влада Лиу Хе, соопштил дека Кина ќе соработува со САД. Тој ветува решавање на проблемите на основа на еднаквост и меѓусебно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека најверојатно нема да потпише никаков трговски договор со Кина сè додека не се сретне со кинескиот претседател Си ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кинеските дипломати во иднина ќе треба однапред да го известат Стејт департментот за секакви средби со државни, локални и општински власти во САД, како и со ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјавил дека веројатно нема да потпише никаков трговски договор со Кина, додека не се сретне со кинескиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Главната царинска служба на Кинеската Народна Република објави синоќа податоци за трговијата со САД според кои трговската размена меѓу двете земји од почетокот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Државниот завод за статистика, просечната плата во септември годинава бележи ираст од 4,4 отсто и изнесува 25.435 денари што е за ...
сите 327 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 289 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 142 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 100 | | | веќе видена

Државата има максимална флексибилност, секогаш можеме да направиме ребаланс, да интервенираме со средства, ликвидноста на државата е голема. Народната банка ги ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канцеларката одлучи: Германија ќе ја одобри 5G мрежната опрема на Huawei

Од:
До кого (е-маил):
Порака: