Во Скопје санкционирани 135 возачи што управувале возила со брзина поголема од дозволената


Во текот на 10,11,12 и 13.10.2019 на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 135 возачи управувале возила со брзина ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии
11 копии
7 копии
6 копии

Седумнаесет возачи кои возеле побрзо од дозволеното и 10 возачи кои биле под дејство на алкохол се откриени и санкционирани во акциски контроли што Одделението ...
| | веќе видена | слични

Од МВР Скопје информираат дека во акциската контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење полицијата открила и 43 други прекршоци за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка ситуација во нашата држава во пресрет на изборите била темата на денешната средба на премиерот Зоран Заев со шефот на Мисијата на ОБСЕ во ...
сите 806 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија го игра последниот меч од квалификацискиот циклус за Европското првенство, противник е Израел, а трибините на националната арена се полупразни. Се ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје санкционирани 135 возачи што управувале возила со брзина поголема од дозволената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: