ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Рускоска немаат интерес да се расчисти „Рекет`

Владата предводена од Зоран Заев и СДСМ не ги исполни условите кои Советот на ЕУ ги побара минатата година како предуслов за добивање на датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев и Русковска обвинителството немаат интерес да се расчисти аферата „Рекет“. Напротив, Заев и Русковска имаат интерес случајот да се затвори на начин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека трае постапката за отповикување на американскиот претседател Доналд Трамп, Националната гарда на САД е е во зградата на Конгресот. Фотографиите што ...
сите 661 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 175 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација попледнево отпатува за Египет каде од утре, со дуелот против Шведска, стартуваат настапите на избраниците на Данило ...
сите 191 | | | веќе видена

„Република Македонија ќе стане нормална држава само со вистински, независни експерти во Државната изборна комисија, без наши и ваши, без експерти на ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Рускоска немаат интерес да се расчисти „Рекет`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: