Ново рочиште за „Таргет-Тврдина“


Не започна судскиот процес во кој е обвинет поранешниот претседател на Основен суд Скопје 1 Владимир Панчевски. Ниту него, ниту неговите адвокати ги немаше во ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е дали утре во велешкиот суд ќе започне судењето за злоупотребите со АКМИС системот во скопскиот кривичен суд. Причина за тоа е што судот не може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Роднините на жртвите од автобуската несреќа кај ласкарци, во судница се соочија со обвинетите за несреќата. Денеска се одржа рочиштето во кое блиските на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 18 ноември треба да се одржи ново рочиште за случајот „Титаник 3“ кој се однесува на уништување изборен материјал на локалните избори во 2013 година. На ...
| | веќе видена | слични

Рече дека на денот на изборите не само што имало полиција која го чувала објектот каде биле гласачките материјали, туку имало и повеќе набљудувачи поради што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев рече дека на следните изборни листи на СДСМ 50 отсто од кандидатите ќе бидат жени. „Ние сме предводници на концептот 50-50 на застапеност ...
сите 509 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 140 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 145 | | | веќе видена

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ ниту пак кај Христијан Мицкоски. Лаги, манипулации, лицемерен патриотизам, тоа е матрицата на ВМРО-ДПМНЕ. Токму поради ...
сите 113 | | | веќе видена

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 136 | | | веќе видена

Полесна трговија, минување на стока без царини и чекање, патување без пасоши, полесно вработување во Србија, Македонија и Албанија за граѓаните на тие земји се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново рочиште за „Таргет-Тврдина“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: