14 октомври – Ден на Покровот на Пресвета Богородица

Иако во христијанскиот дух е да се одбележува скромно, последната деценија сведоци сме на вистински гозби кои се прават во чест на тој семеен празник, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Православните верници денеска го одбележуваат празникот Покров на Пресвета Богородица како спомен на случката кога Богородица се јави меѓу народот собран за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешната судијка во Судот во Стразбур, Мирјана Трајковска ги коментира последните случувања на релација Обвинителство-судство по повод пуштањето во притвор ...
сите 368 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 575 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 266 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 143 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, која попладне ќе се зголеми. Утринската температура ќе се движи од нула до 10 степени, а дневната температура од ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

14 октомври – Ден на Покровот на Пресвета Богородица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: