Што може да нѐ научи Јапонија за чистотата?


Бука – онлајн магазинОва е време на штрајкови, ниски плати и пензии, незадоволство, безнадежност, заминување од овие простори.Ова е време на арогантни ...
| | веќе видена | слични

Јапонија се смета за eдна од најчистите земји во светот. Овде туристите ретко можат да видат канти за ѓубре, а нема ниту улични чистачи, затоа што во земјата ...
| | веќе видена | слични

Студентите од Фармација имаат годишна бесплатна членарина за градската библиотека „Браќа Миладиновци“, како компензација што немаат читалница, велат студенти ...
| | веќе видена | слични

„Зад решетки сум заклучена со клучеви и катанци. Од прозорец гледам само мал дел од надворешниот свет, а копнеам, несопирливо копнеам по него. Од дебели ...
| | веќе видена | слични

„Социјалните медиуми влијаат на самодовербата, а често набиваат и комплекси за тоа колку треба да бидеме успешни, нашетани и слично“. Ова е еден од ...
| | веќе видена | слични

Јовица Стојановиќ од август 2017 година е на функцијата директор на Управата за извршување на санкции. Избран од Владата по предлог на министерот за правда. На ...
| | веќе видена | слични

„Има многу простори, напуштени објекти со огромен капацитет низ Скопје што можат да се пренаменат, а никој не ги користи“, вели Петар Младеновски, член на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во пресрет на владината седница во Тетово истакна дека за оваа политичка гарнитура најважно е здравјето на граѓаните и затоа внимателно се ...
сите 163 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што може да нѐ научи Јапонија за чистотата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: