Преименувани катните гаражи „Македонска фаланга“ и „Тодор Александров“


Градот Скопје изминатите денови постави табли со нови имиња на објектите „Македонска фаланга“ и „Тодор Александров“. Првиот се вика катна гаража „26 јули“, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 564 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 216 | | | веќе видена

Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од ...
сите 255 | | | веќе видена

Вмровските првенци го величаа Вархеи како голем пријател на Македонија, а тој непримерно за еден еврокомесар побара Скопје да се прилагоди на интересите на ...
сите 358 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преименувани катните гаражи „Македонска фаланга“ и „Тодор Александров“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: