СЕ СРАМАМ ШТО МИ Е СИН: Гигс со години спиел со жената на родениот брат!


Селекторот на репрезентацијата на Велс како фудбалери играше под раководство на славниот Сер Алекс Фергусон, но она што се откри за него во 2011 година го ...
| | веќе видена | слични

Пол Сколс имаше кратка тренерска авантура и во моменти кога нема никаков ангажман, повторно се насочи кон коментирање на случувањата во англискиот фудбал, а со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фудбалскиот агент Џузепе „Пино“ Паљиара е на суд, заедно со уште двајца агенти кои се обвинети дека манипулирале со играчи и тренери. Како што изјавил Паљиара ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед сер Алекс Фергусон е обвинет за местење натпревар, а италијанскиот агент Џузепе Паљара тврди дека англискиот стратег ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Легендарниот фудбалски тренер Сер Алекс Фергусон е обвинет за местење на барем еден натпревар во текот на неговата кариера, пренесуваат медиумите на Островот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сер Алекс Фергусон наместил натпревар од Лигата на шампионите против Јувентус со помош на корумпиран агент и за возврат добил златен часовник Ролекс вреден ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот менаџер Џузепе „Пино“ Паљара, го обвинил менаџерот на Манчестер јунајтед, сер Алекс Фергусон, дека наместил еден натпревар против Јувентус од ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот менаџер Џузепе Пино Палјара имаше жестоки обвинувања на сметка на легендарниот Сер Алекс Фергусон. Имено, тој тврди дека Алекс Фергусон го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите од инцидентите што се случија вчера во некои градови при фрлањето на крстот, по повод верскиот празник Водици, кога граѓани буквално се ...
сите 305 | | | веќе видена

Одговорност и соработка на политичките субјекти за законот за јавно обвинителство вчера побара премиерот во техничката Влада Оливер Спасовски. Ги повика ...
сите 425 | | | веќе видена

Австрија дефинитивно се разбуди од сонот во кој ко-организаторот на ЕП живееше пред почетокот на главната фаза. Втор пораз во низа за Австријците во групата ...
сите 454 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената ...
сите 248 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 133 | | | веќе видена

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на денешната прес-конференција потврди дека непознато лице во Куманово сакало да ...
сите 169 | | | веќе видена

Диего Симеоне се докажа како фантастичен тренер во изминативе години како предводник на Атлетико Мадрид, но и самиот признава дека неисполнета желба му е да се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ СРАМАМ ШТО МИ Е СИН: Гигс со години спиел со жената на родениот брат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: