Димитров патува за Брисел во пресрет на одлуката за почеток на преговорите со ЕУ


Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
| | веќе видена | слични

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев се врати од Брисел, каде пред дводневниот самит на ЕУ побара од европските лидери да донесат одлука за отворање на пристапни преговори на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Примероците од отровната материја што се излеа во поранешната фабрика ОХИС чекаат јавен обвинител да каже каде ќе се вештачат. Од МВР за ТВ 24 велат дека мора ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 171 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори„ ги поздравува залагањата на европските лидери, на американскиот државен секретар Мајк ...
сите 595 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ во континуитет покажува и докажува дека вистински се грижи за сите граѓани. Уште една потврда за тоа е последното покачување на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска променливо облачно со повремени врнежи дожд, особено во источните делови. Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат. Ќе дува ...
сите 217 | | | веќе видена

Она што жителите на Пробиштип замолуваат да биде пренесено и секако ние како ВМРО-ДПМНЕ земаме обврска сето тоа да го преточиме во нашата изборна програма за ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров патува за Брисел во пресрет на одлуката за почеток на преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: