Останавме и без Аријан: Адеми нема да биде во комбинација за дуелот со Полска


Нашата А фудбалска репрезентација вечерва (20:45 часот) и гостува на Полска во мечот од квалификациите за Европското првенство, меч за кој селекторот Игор ...
| | веќе видена | слични

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Шпанија и официјално обезбеди место на Европското првенство кое се игра наредната година. „Црвената фурија“ се избори за драматично реми на ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Украина се пласираша на завршницата на Европското првенство кое се игра следната година откако синоќа со 2:1 ја победија Португалија. По ...
| | веќе видена | слични

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Останавме и без Аријан: Адеми нема да биде во комбинација за дуелот со Полска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: