Пендаровски во Виена се обрати на тема „Преспанската спогодба-нетипично решавање на спор на Балканот“ (ВИДЕО)


Договорот од Преспа е голема промена во доминантната матрица на балканската политика, за прв пат беше напуштен вообичаениот наратив за етничко и религиозно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 217 | | | веќе видена

Да останеш без татковина е како да останеш без покрив на главата, вели Блаже Конески. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја споделува мислата од ...
сите 256 | | | веќе видена

Група бугарски интелектуалци меѓу кои повеќето се историчари, психолози, социолози, експерти за човекови права со писмо му се обратија на бугарскиот премиер ...
сите 339 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски во Виена се обрати на тема „Преспанската спогодба-нетипично решавање на спор на Балканот“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: