Инспектори казнија лице кое истури отпад на земјоделско земјиште


Инспекторатот на Град Скопје, објави фотографии на официјалната Фејсбук страница под кои стои објаснување дела во атар на село Бардовци лоцирано и казнето е ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии

Останато

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска, Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 179 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал рускиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 140 | | | веќе видена

Македонија во март ја очекува натпревар од Лигата на Нации, каде што преку Косово во полуфиналето, а потоа со победникот од дуелот Грузија – Белорусија во ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспектори казнија лице кое истури отпад на земјоделско земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: