Северна е епско промашување, а Димитров и Заев неспособни и историски штетни

2 копии

Универзитетската професорка, Јасна Котеска пишува дека според неа, Преспанскиот договор е огромно промашување, а премиерот и шефот на дипломатијата се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Бугарија го потврди својот став за европската перспектива на Република Северна Македонија на денешниот редовен состанок на Советот за општи работи во ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна е епско промашување, а Димитров и Заев неспособни и историски штетни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: