Мицкоски: Нема да ветуваме се и сешто како Заев и Анѓушев само за да останеме на власт, ќе дадеме реални решенија


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео интервју за новинската агенција МАКФАКС , истакна дека ВМРО-ДПМНЕ нема да ветува се како двоецот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната прес конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при одговарање на новинарски прашања, за тоа дали доколку има техничка влада дали ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика на предвремени избори и најави „последна пресметка“ со власта, од партиската трибина во Гевгелија. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Гевгелија им порача на сите граѓани на земјава да веруваат во подобра иднина и најави дека од денеска опозицијата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Гевгелија објави дека заврши трпението на опозицијата во интерес на евроинтеграцијата и по недобивањето ...
| | веќе видена | слични

Престседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари состанок со Општинскиот Комитет Гевгелија, по што го посети и населеното место Богородица. Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред утрешната седница на владата во Тетово, Теута Арифи конечно реши да поработи и како градоначалничка им нареди на комуналните служби да го исполираат ...
сите 108 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

 Некои луѓе едноставно се исполнуваат кога им упатуваат критики на другите, без да се погледнат себеси, а во хороскопот има три знаци кои се познати по тоа. ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Нема да ветуваме се и сешто како Заев и Анѓушев само за да останеме на власт, ќе дадеме реални решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: