Клоп повторно е број 1 во Премиер лигата, Обамејанг е „Играч на месецот“

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп по втор пат по ред е избран за тренер бр.1 во Премиер лигата. Тимот од Мерсисајд победи на сите три натпревари во англиската ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на англискиот првак Манчестер Сити, големото засилување Родри не криеше пофални зборови за најголемиот ривал на „Граѓаните“ за титулата во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот шампион на Англија жестоко реагираше по објавата на распоредот во Премиерлигата за декември и јануари, „граѓаните" сметаат дека тие се оштетени а ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните“ се побунија откако денеска беше соопштен распоредот за декември и јануари, Манчестер Сити смета дека Ливерпул е фаворизиран откако тие добија ...
| | веќе видена | слични

Заврши интернационалната пауза, а претстојниов викенд се играат натпреварите од деветтото редовно коло во најсилниот англиски фудбалски шампионат, тоа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Критиките во комфорна зона (кон обвинител), не се гаранција дека судството е одбрането од влијанија. Судиите тоа ќе го докажат кога ќе ги објават пораките што ...
сите 366 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 460 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 142 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп повторно е број 1 во Премиер лигата, Обамејанг е „Играч на месецот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: