Англичаните сепак нема сами да го напуштат теренот против Бугарија


Англија е пред две тешки гостувања во квалификациите за пласман на Европското првенство следната година. Гордиот Албион има максимални 12 бодови од четири ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Чешка со сет пораки до своите навивачи пред гостувањето на репрезентација на Косово во ноември во рамки на квалификациите за ЕП 2020. ...
| | веќе видена | слични

Непримерното однесување на домашните навивачи во Бугарија го обележи квалификацискиот натпревар за ЕП 2020 помеѓу Англија и Бугарија. Цел натпревар домаќините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Бугарија вечерва се игра натпреварот Бугарија – Англија во квалификациите за Европското првенство, а неколку часа пред почетокот на натпреварот се случи ...
| | веќе видена | слични

Еден починат од предозираност со дрога, еден со скршена рака, и повеќе приведени и полесно повредени, е досегашниот црн биланс во пресрет на дуелот Бугарија – ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Еден англиски навивач во Софија починал, неофицијално од предозираност со дрога. Вечерва од 20.45 часот, репрезентациите на Бугарија и Англија играат меч од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 627 | | | веќе видена

С Историски факт е дека бугарската власт и цар биле сојузници на Германија и Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите треба да бидат нарекувани фашисти. Сојузници ...
сите 306 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 218 | | | веќе видена

Во моментот се одржува протест организиран од страна на најголемата опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.Поаѓањето започна во 12:30 од две локации во Скопје, СЦ ...
сите 280 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 881 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот – ...
сите 795 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија, Красимир Каракачанов, во изјава за Канал 77, во емисијата Стадион, во која гостуваше премиерот Зоран Заев, изјави дека не слушнал, ...
сите 127 | | | веќе видена

Бугарската влада веднаш да го одобри почетокот на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, а дебатите, наместо за историски прашања, да се префрлат ...
сите 377 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англичаните сепак нема сами да го напуштат теренот против Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: