Веднаш започнува реализацијата на договорот на Вучиќ, Заев и Рама

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На самитот на Советот на ЕУ Данска и Холандија ѝ се придружија на Франција искажувајќи спротивставување на почнувањето преговори за пристапување во ЕУ со две ...
| | веќе видена | слични

Процесот на европските интеграции треба секогаш да се движи напред, а ефектите од негативна одлука нималку нема да бидат лесни за регионот, изјави генералната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Процесот на проширување на Европската унија не е наменет за политичарите, туку за граѓаните, а на жителите на регионот од Западен Балкан им треба поттик од ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералната секретарка на Регионалниот совет за соработка (РСС) Мајлинда Брегу предупреди денеска дека последиците од евентуална негативна одлука на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерство за надворешни работи на Данска ги демантира вестите дека го поддржува ветото на Бугарија за почеток на пристапните преговори на Македонија со ЕУ, ...
сите 321 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

На вечерашниот протест во Велес познат под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев кој истакна дека ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веднаш започнува реализацијата на договорот на Вучиќ, Заев и Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: