Николоски во Рим со сенаторите Кандура и Пелегрини: Македонија и Италија се соочуваат со истите проблеми кога владее левицата


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски е во Рим оствари работна средба со Сенаторот Масимо Кандура и Сенаторот Емануел Пелегрини.Сенаторот Емануел ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО ДПМНЕ има поплава од документи и материјали кои ги носат загрижени граѓани кои ги докажуваат коруптивните активности на власта. Најголем дел од ...
| | веќе видена | слични

Во Мај месец минатата година сеуште не беше ни името решено, ние го имавме нон пејперот на европските држави членки во кој беше јасно кажано кои беа условите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното гостување во „Само интервју“ на Канал 5 ТВ рече дека не може да направи ништо друго во ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во неговото гостување во Само Интервју на Канал 5 телевизија, изјави дека ставањето на Македонија и ...
| | веќе видена | слични

-Во истото ова студи на 5 Април минатата година јас прв пат во јавноста кажав дека во јавноста се работи на создавање на група помеѓу Македонија и Албанија од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното гостување во „Само интервју“ на Канал 5 ТВ рече дека не e среќен што Македонија не доби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не сум среќен што Македонија не доби датум за преговори, но ова е ден во кој што мораме да бараме решение да одиме понатаму. Ние политичарите не треба да ...
| | веќе видена | слични

Треба да сте целосен аматер и дилетант да го решите спорот со името, без да побарате било каква гаранција на писмено дека ветувањето добиено за возврат, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Вчера во 14.30 часот на ул.„Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл „Арора“, управуван од З.Д.(47) од Штип, удрил во паркирано патничко моторно возило „тојота јарис“, со ...
сите 182 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски во Рим со сенаторите Кандура и Пелегрини: Македонија и Италија се соочуваат со истите проблеми кога владее левицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: