Турските инвеститори ја заобиколуваат БиХ

Соочен со континуираните штрајкови на вработените во образованието и на медицинскиот персонал, хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ потклекна пред притисоците и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Предлог-буџетот на Турција за 2020 година предвидува зголемување на трошоците за одбрана и безбедност за 5 милијарди американски долари. Податоците ги објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), во својот последен извештај, ја намали проценката за економски раст во Словенија, така што, според новата прогноза, БДП на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозни забелешки во Редовниот економски извештај на Светска Банка На 8-ми октомври Светска банка го презентираше есенскиот редовен економски извештај за ...
| | веќе видена | слични

При носењето на буџетот владата ги „пумпа“ капиталните инвестиции од политички причини, за да го прикаже како развоен, иако е свесна дека нема шанси да ги ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена Светска банка го објави својот најнов Редовен економски извештај за Западниот Балкан. Се работи за полугодишен извештај што се фокусира на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 160 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 274 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 320 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турските инвеститори ја заобиколуваат БиХ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: